#1 2012-09-06 22:22:54

Cziki

Administrator

Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 236
Punktów :   

Nowa odsłona forum

Witam.
Chciałbym poinformować o paru zmianach, które nastąpiły od dziś, czyli od dnia w którym to ja jestem głównym administratorem forum. Zaczniemy po kolei:
a) administratorom forum (na obecną chwilę to jestem tylko ja) przypisano nowy czerwony "kolorek"
b) potrzebne są osoby, które zajmą się statystykami pierwszej oraz drugiej ligi. w przypadku braku chętnych sam mogę się tym zająć jednak wtedy forum będzie funkcjonowało o wiele wolniej.
c) potrzebna jest także osoba, która zajmie się cyklem Grand Prix.
d) wszystkie turnieje indywidualne oraz drużynowe (zarówno krajowe jak i międzynarodowe) będą prowadzone przezemnie.
e) każda osoba, która będzie w stanie pomagać na forum otrzyma rangę moderatora, w późniejszym czasie, gdy na to zasłuży - administratora.
f) faza play-off od tego sezonu zostaje zmieniona. tabelę ekstraligi po sezonie zasadniczym dzielimy na trzy grupy - pierwsza to czołowa czwórka, której liczone będą tylko mecze bezpośrednie z rundy zasadniczej do dorobku punktowego w rundzie finałowej (rozegrane zostaną tu mecze każdy z każdym + bonusy za lepszy bilans w dwumeczu - druga to drużyny z miejsc 5-6, które zakończą sezon po rundzie zasadniczej - trzecia grupa to drużyny z miejsc 7-10, które rozegrają identyczną formę rundy finałowej jak Ci o mistrzostwo Polski. W pierwszej lidze do rundy finałowej awansują cztery najlepsze zespoły, które także rozegrają ze sobą spotkania dwumeczowe + bonus za lepszy bilans w dwumeczu. Drużyny z miejsc 5-6 zakończą sezon po rundzie zasadniczej. W każdej z tych trzech "czwórek" będą liczyły się do fazy play-off punkty z bezpośrednich spotkań. Ma to na celu między innymi pomóc drużynom z dołu tabeli w ekstralidze na "podbicie" skilli na nowy sezon dla zawodników poprzez sześć spotkań w walce o utrzymanie z "gorszymi" ekipami. Wszystkie biegi z rundy playoff będą także liczone do statystyk.
g) każdy junior, który został "wykształcony" w naszym menadżerze w wieku od 16 do 19 lat będzie dostawał od "PZM" dodatkowe trzy punkty do umiejętności po każdym sezonie, aby dać im możliwość bycia o wiele lepszymi jeźdźcami w późniejszych latach. Dlaczego akurat tak? przykład: zawodnik Maks Delowski (Apator Toruń) wygrał szkółkę juniorską. Powinno być wielkie łał i z roku na to Maks powinien jeździć coraz lepiej, jednak nie ma na to możliwości. Mimo wielu przejechanych biegów jego skill oscyluje na "18stce" i wątpie aby po następnym sezonie wzrósł, ba może nawet zmaleć. Weżmy przykład, że jak dotąd zawodnik, który wygra szkółkę otrzymuje "15" umiejętności. Skończy pewnie 19 lat i jego umiejętności będą oscylować w granicach 19-21. Później w górę już raczej nie pójdą, bo ciężko będzie mu kręcić lepsze średnie biegowe. I jak tu ma powstać drugi Maciej Janowski/Patryk Dudek? Z tym o to handicapem żużlowiec dostaje do 19roku życia dziewięć punktów do umiejętności, czyli weźmy naprzykład lepszy scenariusz, że uda mu się osiągnąć umiejętności 21 + 9 za "objeżdzenie w lidze" i mamy juniora z umiejętnościami 30 w wieku 20 lat. Bez wątpienia jest to już wtedy talent, który może powalczyć na polskich torach a nie kręcić punkty na juniorach przeciwników. Mam nadzieję, że to zrozumiecie i poprzeciez ten pomysł.
h) od następnego sezonu szkółkę juniorską będzie zdawało w dalszym ciągu ośmiu najlepszych zawodników (najlepszy - skill 15 ; kolejny o jeden w dół i tak dalej i tak dalej) - proszę pamiętać, ze dla pierwszej ligi będzie to kolejno (najlepszy - skill 17 ... itp) z powodu różnicy umiejętności między ligami która wynosi równe dwa.
i) taka sama szkółka jednak objeżdzana co dwa lata zostanie stworzona także dla obcokrajowców na identycznych zasadach.
j) na granicy dwóch dni zostanie podany wiek w którym zawodnicy będa kończyli karierę sportową (po za paroma obecnymi wyjątkami, którzy mają już zdecydowanie 'za wiele' lat jak Tomek Gollob czy Greg Hancock jednak ten temat będzie poruszany już w gronie z moderatorami

To na obecną chwilę myślę, że tyle. Jeżeli coś zapomniałem będę tu dopisywał.
Zapraszam do opinii na powyższy artykuł.

Pozdrawiam, Czikita.

Offline

 

#2 2012-09-07 07:12:33

Cinek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-11
Posty: 298
Punktów :   

Re: Nowa odsłona forum

c) potrzebna jest także osoba, która zajmie się cyklem Grand Prix.

Bjerre tp na siebie ;=)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plrasa psa cane corso wczasy w Lubiatowie