#1 2012-08-16 00:05:41

Del

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 83
Punktów :   

Skille juniorów w 03 - propozycja

Proponuję, aby skille juniorów w sezonie 03 (2014) zależały bardziej od ilości biegów niż od KSM-u uzyskanego w lidze.
Jak nietrudno zauważyć, większość juniorów (poza leszczyńskimi superdzieciakami, Pieszczkiem, Zmarzlikiem i Dudkiem...) w meczach ligowych prawie nic nie jedzie, wyrabiają za to te 50 biegów w lidze. A co z tych biegów mają? NIC! Bez jakiegoś dodatkowego kopa będą tak rosnąć góra po 2 punkty na sezon, ledwie osiągając skill 20 wychodząc na seniora (+4 za przejście z juniorki na seniorkę, jeśli dobrze zauważyłem; co i tak nic nie daje).

Co zrobić? A no na przykład liczyć biegi. I nie tylko z ligi, ze wszystkich zawodów. Za, dajmy na to, 20, bądź 30, albo nawet 50 biegów na sezon +1 punkt do skilla. Można dać zastrzeżenie, że liczy się biegi tylko juniorom o skillu poniżej 20.

Można jeszcze lepiej - jeżeli junior osiągnie skill na poziomie 20 punktów, jego wartość NIGDY nie spada poniżej tych właśnie 20 punktów.

Tak, mówię to głównie z okazji tego, że moi juniorzy cieniują, mimo iż dwoję się i troję, żeby coś im wychodziło Ale widać wyraźnie, że to jest problem prawie wszystkich.

Patrząc na takiego Patryka Dudka - gdyby nie duża ilość wyścigów, nie rozwijałby się tak znacząco.

Patrząc na takiego "zwycięzcę" szkółki juniorskiej Maksa Delowskiego - jeździ dużo, ma najwyższy skill z tegorocznych szkółkowiczów (i ogólnie niekiepski) a jest cienki jak sik pająka.

Chyba, że nie planujecie gry na wiele sezonów, tylko zanim ci słabi juniorzy zaczną stanowić o "sile" drużyn, zresetujecie grę - ok, jak chcecie...

Ostatnio edytowany przez Del (2012-08-16 00:05:50)

Offline

 

#2 2012-08-16 00:11:45

Miki

Administrator

Zarejestrowany: 2012-07-02
Posty: 368
Punktów :   

Re: Skille juniorów w 03 - propozycja

Wiesz Adaś akurat tak się składa, że skille juniorów od zawsze były problemami w menadżerach żużlowych. Ja nigdy nie miałem pomysłu jak temu zaradzić. Widzisz twoi Przedpełscy choćby dostali +2 niby nic. I wiesz co teraz widze, że to za mało. Bo tak naprawdę teraz taki żużlok ze skillem 12-16 wozi tyły i nie jest w stanie nic uciułać. Zaproponowałeś całkiem niezłą alternatywę, tylko pytanie kto zliczy WSZYSTKIE biegi, bo wiesz z ligi to nie problem? Chciałem już zrobić tak, aby w Lidze Juniorów wygrany team dostawał +3 skill ale jak widzę zawodników pokroju Pawlickich czy Zmarzlika no to takie coś nie ma sensu bo Ci zawodnicy będą ciągnąć zespół i nawet jak im nie dolicze tego skilla to i tak taki Cyfer, który woził tyły dostanie skill za nic.

Offline

 

#3 2012-08-16 01:06:43

Del

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 83
Punktów :   

Re: Skille juniorów w 03 - propozycja

Limit max 20 skill dla "otrzymujących" powinien wystarczyć.

Co do zliczania, mogę się tym zająć, o ile nie zostanę odcięty od internetu na amen jak wyjadę.

Offline

 

#4 2012-08-17 00:25:15

Cziki

Administrator

Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Skille juniorów w 03 - propozycja

Pomysł jak najbardziej na plus, jednak trzeba go dokładnie określić. Jak napisał Del fajnie by było aby zawodnikom doliczać te skille za biegi. Jednak Miki to coś da bo weźmy na przykład że Maks Delowski przejedzie te 60 biegów w lidze, ale doliczając drugie tyle w turniejach indywidualnych i młodzieżowych (+ ewentualne sukcesy) może zarobić około +5 do umiejętności a to już zawsze na przekroju paru sezonów może zrobić z niego dobrego zawodnika na poziomie pierwszoligowym. Do tego wypożyczenie takiego zawodnika do 1 ligi w starszym nieco wieku (około 20 lat) i tam danie mu możliwości na regularne zdobywanie punktów przez co nabijanie sobie średniej biegowej = skilla, może zrobić z niego drugiego Jarka Hampela. Oczywiście ciężko byłoby o to zadbać jednak jeżeli menadżer klubu dobrze sobie to wszystko zaplanuje, no i zawodnik będzie punktował to da rade z niego zrobić przyszłego lidera najlepszych drużyn w Polsce.

Offline

 

#5 2012-08-17 01:13:01

Del

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 83
Punktów :   

Re: Skille juniorów w 03 - propozycja

Myślę, że gdyby jakiś pomysł poskutkował możliwością zrobienia z juniora ze szkółki drugiego Patryka Dudka (skill prawie 40 w wieku 21 lat) można by autorowi dać Nobla.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plrasa psa cane corso wczasy w Lubiatowie